Paweł Baran opuszcza Unię Tarnów! Kto zastąpi miejsce byłego menadżera klubu?

Paweł Baran

UNIA TARNÓW / FOTO PAWEL WILCZYNSKI / CYFRASPORT

Paweł Baran w sezonie 2022 nie będzie już pełnił funkcji menedżera „Jaskółek”. Szykują się znaczące roszady w sztabie szkoleniowym Unii Tarnów. Decydując się na zmianę otoczenia, postanowił przenieść się do PGE Ekstraligi.

Mówiło się w ostatnim czasie, że były żużlowiec przeniesie się do Motoru Lublin i poprowadzi drużynę w U-24 Ekstralidze. Jednak już wiadomo, że on nowego sezonu będzie on pracował w teamie Mateusza Cierniaka. Dołączenie do zespołu młodzieżowca, to nowa rola jaką podejmie 38-latek.

Zawsze jestem ambitnym człowiekiem. Postanowiłem, że moja praca w Unii Tarnów dobiega końca. Przede mną nowe zadania, nowe cele. Zmieniam troszkę działalność. Stworzyła się taka koncepcja, żeby dołączyć do teamu Mateusza i po przemyśleniach, po analizie wszystkiego, zdecydowałem się na ten krok

– powiedział Paweł Baran dla portalu speedwaynews.pl

W Tarnowie Paweł Baran popracuje jeszcze do końca lutego. Złożenie wypowiedzenia i decyzja o rezygnacji z funkcji jaką pełnił w klubie, była zaskoczeniem dla samego Grzegorza Habla, prezesa Unii Tarnów. Głównie z takiej racji, że nikt nie chciał się go pozbywać. Jednak decyzja już zapadła i trzeba ją uszanować.

Kontakt między Baranem, a utalentowanym Cierniakiem nie trwa od dziś. Tak naprawdę pracują ze sobą od początku kariery młodzieżowca. Dodatkowo jest on w dobrej relacji z ojcem Mateusza, Mirosławem Cierniakiem. Gdyż w przeszłości miał z nim okazję prowadzić zespół Unii Tarnów.

Z Mateuszem pracujemy nie od dzisiaj, można powiedzieć, że od początku jego kariery. Przygotowuje go w sezonie zimowym do startów, pracujemy również w sezonie letnim. Mirek jest moim przyjacielem, możemy na siebie liczyć. Dobrze nam się razem pracuje i zawsze udawało nam się osiągać postawione cele

– dodał były żużlowiec.

Pozostaje więc pytanie, przez kogo Paweł Baran zostanie zastąpiony w przyszłym sezonie?

Od dłuższego czasu wiemy, że Marek Cieślak miał w tym roku pełnić wyłącznie rolę eksperta żużlowego stacji Canal+. Jednak ostatecznie połączy to z pracą klubową, gdyż przy współpracy z Grupą Azoty zdecydował się na powrót do Unii Tarnów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2. Liga Żużlowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *