Czy przygotowane przez niego silniki znajdą uznanie wśród żużlowców? Debiutant wśród czołowych tunerów

Silniki motocyklowe

SILNIK ŻUŻLOWY / FOTO PAWEL WILCZYNSKI / CYFRASPORT

Sprzęt w sporcie żużlowym zaczyna odgrywać coraz większą rolę, a dobrze przygotowane silniki to podstawa. Jednak rynek tunerów jest bardzo ograniczony i tak naprawdę od kilku lat przewijają się te same nazwiska. W sezonie 2022 kilku zawodników zostanie zaopatrzonych w sprzęt od Witolda Gromowskiego, tunera z Bydgoszczy, o którym zapewne nie każdy słyszał.

Nie od dziś wiadomo, że topowym tunerem w świecie żużlowym jest Ryszard Kowalski. To właśnie z jego usług korzysta m.in. Artiom Łaguta, Tai Woffinden i Bartosz Zmarzlik. I to ci zawodnicy nieprzerwanie od 2018 roku zdobywają czołowe lokaty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Z racji, że chętnych do współpracy jest dużo, Kowalski wraz ze swoim zespołem szczegółowo selekcjonują listę klientów.

W trakcie poprzedniego sezonu wieloletnią współpracę z panem Ryszardem zakończył GKM-u Grudziądz. W całej sprawie chodziło o silniki udostępnienie dwóm seniorom, które były przygotowane dla grudziądzkiej młodzieży. Tuner spod Torunia twardo trzyma się swoich zasad i widząc zawodników używających jego silniki, postanowił zerwać współpracę z tamtejszym klubem.

GKM Grudziądz nie załamuję się z powodu rozstania. Bowiem w sezonie 2022 silniki niektórych zawodników przygotowywać będzie Witold Gromowski, tuner z Bydgoszczy. Były klubowy mechanik Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który również pomagał juniorom czy dawał cenne rady starszym zawodnikom. Przez długi okres pozostawał on w cieniu swoich bardziej znanych kolegów, ale nie dbał jakoś szczególnie o rozgłos. Żużlowcy tacy jak Przemysław Pawlicki oraz Wadim Tarasienko będą brać silniki właśnie od pana Witolda. Tak naprawdę Rosjanin korzystał już z jego usług od 2016 roku.

Pomimo tego, że Gromowski tak naprawdę jest debiutantem wśród światowej czołówki, to już otrzymuje pozytywne opinie. Wypowiadał się o nim Wadim Tarasienko w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Mające duże uznanie jeżeli chodzi o tuning silników to także nazwiska jak Ashley Holloway, Peter Johns czy Flemming Graversen. Natomiast w naszym kraju coraz bardziej znany jest Jacek Rempała, na którego jednostkach występuje m.in. Jason Doyle.

Ten wpis został opublikowany w kategorii PGE Ekstraliga i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *